SAYIN BAKANIMIZ VE BERABERİNDEKİ HEYET, AZERBAYCAN ADALET BAKANLIĞI’NIN 100.KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ VESİLESİYLE DÜZENLENEN KONFERANS KAPSAMINDA AZERBAYCAN CUMHURİYETİ BAŞKENTİ BAKÜ’YE RESMİ BİR ZİYARET GERÇEKLEŞTİRMİŞLERDİR.

Bakanımız Sayın Abdulhamit GÜL, Azerbaycan Adalet Bakanı Sayın Fikret MEMMEDOV’un davetlisi olarak Azerbaycan Adalet Bakanlığı’nın 100. Yılı vesilesiyle gerçekleştirilen “Adalet Sistemi’nin Gelişim Yolu: Olumlu Tecrübeler” konulu uluslararası konferansa katılmışlardır. Konferans kapsamında, Sayın Bakanımız ülkemizin hukuk alanında gerçekleştirdiği reformlar ile dost ve kardeş ülke Azerbaycan ile adli işbirliği alanında gerçekleştirilen projeleri konu alan bir konuşma yapmıştır.

Sayın Bakanımız ayrıca, Azerbaycan Cumhuriyeti Adalet Bakanı Sayın Fikret MEMMEDOV, Yüksek Mahkeme Başkanı Ramiz RZAYEV, Azerbaycan Başsavcısı Namig ASGAROV’dan oluşan heyet ile ikili görüşme gerçekleştirmişlerdir. Görüşmede iki Ülke arasındaki ikili ilişkiler, ülkeler arası adlî yardımlaşma ile çeşitli adlî konular ele alınmıştır.

Söz konusu ziyaret sırasında Sayın Bakanımıza, Adıyaman Milletvekili Sayın Ahmet AYDIN, Bakan Yardımcımız Sayın Cengiz ÖNER ile Genel Müdürlüğümüz temsilcileri eşlik etmişlerdir.

Sayın Bakanımız resmi ziyareti esnasında, Kafkas Harekatı’nın kahramanı 1130 şehidimizin metfun bulunduğu Bakü Türk Şehitliği ile dost ve kardeş Azerbaycan şehidlerinin metfun bulunduğu Şehitler Hıyabanı’nı ziyaret etmiştir.


 
 
 
 
 
Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Resmi Web Sitesi © 2018 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster:BİLGİ İŞLEM BÜROSU
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.