:::TÜRKİYE İLE ÖZBEKİSTAN ARASINDA SUÇLULARIN İADESİ ANDLAŞMASI İLE MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI:::

Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 29 Nisan – 1 Mayıs 2018 tarihlerinde Özbekistan’a gerçekleştirdiği ziyaret programına iştirak etmiştir. 30 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen imza töreni sırasında Sayın Bakanımız ile Özbekistan Başsavcısı Sayın Otabek Murodov tarafından, “Türkiye Cumhuriyeti ile Özbekistan Cumhuriyeti Arasında Suçluların İadesi Andlaşması” imzalanmıştır.

Sayın Bakanımız ayrıca Özbekistan Adalet Bakanı Sayın Ruslanbek Davletov ile birlikte “Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı ile Özbekistan Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Arasında İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptı”nı imzalamıştır.

Anlaşmaların imzalanmasını müteakip Sayın Bakanımız, Özbekistan Başsavcısı Sayın Otabek Murodov’u makamında ziyaret etmiş, daha sonra Özbekistan Adalet Bakanı Sayın Ruslanbek Davletov ile akşam yemeğinde bir araya gelmiştir.

Gerçekleştirilen ikili görüşmelerde, ülkelerarası adlî işbirliği konuları ile mevcut ilişkilerin geliştirilmesi hususunda atılabilecek adımlar değerlendirilmiştir.  

 
 
 
 
 
   
 
     
 
 
 
 
Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Resmi Web Sitesi © 2018 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster:BİLGİ İŞLEM BÜROSU
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.