...:: SAYIN BAKANIMIZIN AB TERÖRLE MÜCADELE KOORDİNATÖRÜ GİLLES DE KERCHOVE VE BERABERİNDEKİ HEYETİ KABULÜ ::...

10/04/2014 tarihinde Sayın Bakanımız Bekir Bozdağ, Avrupa Birliği(AB) Terörle Mücadele Koordinatörü Büyükelçi Gilles de Kerchove ve beraberindeki heyeti kabul etmişlerdir.

Konuk heyette ayrıca, AB Çok Taraflı İlişkiler ve Küresel Konular Direktörü Stephan Auer, Büyükelçi Kerchove'un Danışmanı Francisca Bostyn, İçişleri Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Birimi temsilcisi Marie-Ange Balbinot, Çok Taraflı İlişkiler ve Küresel Konular Direktörlüğü temsilcisi Colin Smith, Ankara'daki AB Delegasyonu temsilcisi ve Tercüman Yeşim Boyalar Pazarcı bulunmuşlardır.

Bakanlığımızdan Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr. Nurdan Okur, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Polat, Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Hasan Söylemezoğlu, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimleri Yaşar Turan ve Nedim Mercan, Tercüman Gönenç İnal ile Dışişleri Bakanlığı Güvenlik ve İstihbarat Genel Müdür Yardımcılığında Daire Başkanı Füsun Aramaz da toplantıya iştirak etmişlerdir.

Toplantıda, terörle mücadele konusunda bölgesel ve genel işbirliği ve tecrübe paylaşımı konularında görüş alış-verişinde bulunulmuştur.

 
   
 
   
 
   
 
 
   
   
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.