:::YARGITAY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NIN DAVETLİSİ OLARAK ÜLKEMİZDE BULUNAN  BAHREYN  KRALLIĞI  BAŞSAVCISI SAYIN Dr. ALİ BİN FADHUL ALBUANİAİN VE BERABERİNDEKİ HEYETİN  BAKANLIĞIMIZA GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ ZİYARET :::

29.09.2014 tarihinde Bahreyn Krallığı Başsavcısı Sayın Dr. Ali Bin Fadhul Albuaniain başkanlığında, Başsavcı Vekilleri Wael Bualley,Haroon Al Zayani ve İsa Al Chuban’dan oluşan heyet, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın davetlisi olarak ülkemizi ziyaretleri sırasında Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ ile bir görüşme gerçekleştirmişlerdir.

Görüşme sırasında, Sayın Bakana Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Erol, Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri Adnan Boynukara, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hatice Seval Arslan ve Tetkik Hâkimi Uğur Aydın eşlik etmişlerdir.

Görüşmede, ülkeler arasındaki adli işbirliğinin artarak devam etmesi gerektiği anlayışı karşılıklı olarak benimsenmiş ve bu konuda her türlü gayretin gösterilmesi hususunda görüş birliğine varılmıştır.Ayrıca yakın zamanda ikili bir adli yardımlaşma anlaşması imzalanması çalışmalarına başlanması kararlaştırılmıştır.

.

.

 
   
   
   
   
   
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.