:::HOLLANDA HEYETİNİN GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ZİYARET :::

Hollanda Adalet ve Güvenlik Bakanlığı Hukuk ve Operasyon Birimi Genel Müdür Yardımcısı başkanlığındaki Hollanda heyeti tarafından, 20 Mayıs 2015 tarihinde Genel Müdürlüğümüze resmî bir çalışma ziyaretinde bulunulmuştur.

Misafir heyette; Hollanda Adalet ve Güvenlik Bakanlığı Hukuk ve Operasyon Birimi Genel Müdür Yardımcısı M. Niessink, Lahey Sorgu Hâkimi Y. Wijnnobel-Van Erp, Savcı R. Steen, Polis İrtibat Görevlisi R. Haneveld, Adli Kolluk Görevlisi A. Bronsveld, Kâtip E. Van Engelen, Polis İrtibat Görevlisi Asistanı Fatma Demir ve Tercüman Ö.K. Öner yer almıştır.

Ziyaret kapsamında, konuk heyet ile teknik düzeyde bir toplantı yapılmıştır.

Toplantıya, Bakanlığımızı temsilen Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Faris Karak, Daire Başkanları Hatice Seval Arslan ve Mahmut Budunoğlu, Hollanda Adalet Müşaviri Dr. Hakan Abdulhamid Yavuz ile Tetkik Hâkimi Elif Özalp tarafından katılım sağlanmıştır.

Anılan toplantıda, “Ceza İşlerinde Karşılıklı Adli Yardımlaşmaya Dair Avrupa Sözleşmesi” çerçevesinde, iki Ülke arasındaki adli işbirliği uygulamaları hakkında görüş alışverişinde bulunulmuş; ayrıca mevcut adli işbirliğinin geliştirilmesi konusunda fikir birliğine varılmıştır.

 
   
   
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.