::: ROMANYA ADALET BAKANI SAYIN ROBERT MARIUS CAZANCIUC’UN SAYIN BEKİR BOZDAĞ’I ZİYARETİ :::

Romanya Adalet Bakanı Sayın Robert Marius CAZANCIUC beraberinde Romanya Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Simone Maya TEODOROIU ile Romanya Adalet Bakanı Özel Kalem Müdürü Sayın Elena BUDEŞU’dan oluşan heyet ile 22 Mayıs 2014 tarihinde Adalet Bakanı Sayın Bekir BOZDAĞ tarafından kabul edilmiştir. Görüşmede, iki ülkede son dönemde yargı reformu alanında kaydedilen gelişmeler hakkında bilgi alışverişinde bulunulmuş ve ülkeler arasında çok iyi düzeyde seyreden adli işbirliğinin belli alanlarda daha da geliştirilmesi hususunda görüş birliğine varılmıştır.

Romanya Heyeti öğle yemeğinde Yargıtay Başkanı Sayın Ali ALKAN ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hasan ERBİL ile bir araya gelmiş, daha sonra HSYK’yı  ziyaret ederek Başkanvekili Sayın Ahmet HAMSİCİ başkanlığındaki heyet ile bir görüşme yapmıştır. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM’ı ziyaretlerinin ardından Konuk Heyet Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR tarafından kabul edilmiştir.

Ziyaretler sırasında Romanya Heyetine Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Harun MERT ile Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimi Mehmed YERLİKAYA refakat etmiştir.

 
   
   
   
   
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.