...::SAYIN ADALET BAKANIMIZIN ALMANYA'YA ÇALIŞMA ZİYARETİ (12-14 MAYIS 2014) ::...

Adalet Bakanımız Sayın Bekir BOZDAĞ, Almanya Adalet ve Tüketiciyi Koruma Bakanı Sayın Heiko MAAS’ın daveti üzerine 12-14 Mayıs 2014 tarihlerinde Almanya’nın başkenti Berlin’e bir çalışma ziyaretinde bulunmuştur.

Sayın Bakanımıza ziyaretinde, Bakan Danışmanı Adnan BOYNUKARA, Ceza İşleri Genel Müdürü Metin KIRATLI, Kanunlar Genel Müdürü Yaşar ŞİMŞEK, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünden Genel Müdür Yardımcısı Dr. Fazlı DOĞAN, Daire Başkanı Ahmet BAŞARAN ve Tetkik Hâkimi Bülent TÜRKMEN eşlik etmişlerdir.  Bakanlar arası görüşme esnasında Türk heyetinde ayrıca, Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni KARSLIOĞLU, Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar ŞEN ve Hukuk Müşaviri Pelin AKTUĞ da hazır bulunmuşlardır.

Almanya Adalet ve Tüketiciyi Koruma Bakanı Sayın Heiko MAAS’ın başkanlığındaki heyette,  Parlamenter Müsteşar  Christian LANGE,  Ceza Hukuku Bölümü Başkanı  Thomas DITTMANN, Anayasa ve İdare Hukuku Devletlerarası ve Avrupa Hukuku Bölümü Başkanı Alfred BINDELS, Yargı Alt Bölümü Başkanı Dr. Matthias KORTE, AB ve Uluslararası İşbirliği Personel Başkanı  Klaus Jörg MEYER-CABRI,  Planlama Yönetim Birimi Başkanı  Dr. Katharina STASCH,  Uluslararası Hukuki İşbirliği Şubesi Başkanı  Alexandra ALBRECHT, Uluslararası Hukuki İşbirliği Şubesi Amiri Dr. Stephanie KRÜGER ve Protokol Müdürü Norbert ODENBACH yer almışlardır.

Sayın Bakanımız ve mevkidaşının başkanlığındaki heyetler arasında 13 Mayıs 2014 tarihinde yapılan görüşmede, iki ülke arasındaki adli işbirliğinin mevcut durumu ile geliştirilmesine yönelik konular ve Almanya’da yaşayan insanlarımızın karşılaştığı sosyal sorunlar ele alınmıştır. Görüşme sonunda, Adalet Bakanları, Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı ile Almanya Federal Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı arasında işbirliğine dair 21 Mart 2007 tarihli Ortak Açıklama’nın uygulanması bağlamında 2014-2015 yıllarında yapılması öngörülen müşterek faaliyetlere dair Çalışma Programı’nı imzalamışlardır.

 
   
 
   
 
   
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.