ALMANYA FEDERAL CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI YETKİLİLERİNİN
GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARETİ

Almanya Federal Cumhuriyeti Heyetiyle 22 Mart 2017 tarihinde Genel Müdürlüğümüzde bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Harun MERT'in başkanlık ettiği toplantıya, Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ahmet BAŞARAN, Berlin Adalet Müşaviri Sayın Aslan ÖZDEMİR, Daire Başkanı Sayın Murat DEMİRELLİ, Tetkik Hâkimleri Sayın Mustafa ÖZOĞUL ile Sayın Yahya Kemal AKSU, Dışişleri Bakanlığını temsilen Konsolosluk İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Mehmet GÜNAY ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünü temsilen Tetkik Hâkimi Sayın Handan Oruç ÖMEROĞLU katılmış,

Almanya Federal Cumhuriyeti heyetinde ise; Federal Adalet ve Tüketiciyi Koruma Bakanlığı Uluslararası Ceza Hukuku Dairesi Başkanı Sayın Dr. Ralf RIEGEL, Devlet Koruma Ceza Hukuku Dairesinden Sayın Dr. Ulrich STAUDIGL, Dışişleri Bakanlığı Ceza Hukuku Dairesi Başkanı Sayın Anke SCHLIMM, Alman Büyükelçiliği Hukuk ve Konsolosluk Bölümü Başkanı Sayın Ulrich MEIER-TESCH, Dışişleri Bakanlığı Ceza Hukuku Dairesi memuru Sayın Laura LIETZ yer almıştır.

Toplantıda; Ülkemiz ile Almanya Federal Cumhuriyeti arasında imzalanması öngörülen ceza alanındaki işbirliğinin geliştirilmesine dair anlaşmaya ilişkin konular, suçluların iadesi, hükümlü nakli ve ceza istinabe alanlarında son günlerde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri tartışılıp, değerlendirilmiştir.


 
 
 
 
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.