::: ÜLKEMİZ VE ARJANTİN ARASINDA İMZALANMASI ÖNGÖRÜLENSUÇLULARIN İADESİ ANLAŞMASI İSTİŞARELERİ :::

Ülkemiz ve Arjantin arasında imzalanması öngörülen Suçluların İadesi Anlaşması için ikili istişarelerde bulunmak üzere Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Harun MERT, Daire Başkanı Faris KARAK ve Tetkik Hâkimi Mustafa Burak ÇİL’den oluşan Bakanlığımız heyeti 26-28 Kasım 2014 tarihlerinde Arjantin’e resmî bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

Arjantin Dışişleri Bakanlığına ait San Martin Palace’ta gerçekleştirilen ve Buenos Aires Büyükelçiliğimizde ateşe olarak görevli Sedef Gözde AKAL’ın da hazır bulunduğu görüşmeler sırasında ev sahibi heyete Arjantin Dışişleri Bakanlığı Cezai Konularda Uluslararası İşbirliği Koordinatörü Dr. Diego M. Solemó başkanlık etmiştir.

Teknik düzeydeki istişarelerin başlangıcını oluşturan ziyaret sırasında müzakere edilen taslak anlaşma metni üzerinde büyük ölçüde mutabakata varılmış, Arjantin’den bir heyet müzakerelerin devamı için Ülkemize davet edilmiş ve üzerinde anlaşmaya varılamayan hususların Arjantin heyetinin ziyareti sırasında ele alınması kararlaştırılmıştır.

Arjantin heyeti ile yapılan görüşmelerin ardından Bakanlığımız heyeti Buenos Aires Büyükelçimiz Taner KARAKAŞ tarafından kabul edilmiştir.

   
   
   
   
   
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Bekir SARITAŞ & Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.