:::ARNAVUTLUK ADLİ İŞBİRLİĞİ GÖRÜŞMELERİ :::

Bakanlığımız Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü (UHDİGM) Genel Müdür Yardımcısı Sayın Levent Kurt, Tetkik Hakimi Salih Benli ve Tiran Büyükelçiliğimiz Hukuk Müşaviri Sayın Cem Baş’tan oluşan heyet 11-12 Haziran 2014 tarihlerinde Arnavutluk’un başkenti Tiran’da adli işbirliği görüşmelerinde bulunmuştur.

11 Haziran 2014 tarihinde Arnavutluk Adalet Bakanlığı Yargısal Yabancı İlişkiler, Entegrasyon ve Öncelikler Genel Müdürlüğü Genel Müdürü Ermonela Xhafa bakanlığındaki heyet tarafından Bakanlığımız heyeti karşılanmıştır. Ziyaret sonrasında bir toplantı tutanağı imzalanmış ve iki ülke arasında irtibat noktaları belirlenmiştir.

Aynı gün Arnavutluk Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Bashkim Dedja’ya ve Tiran Adliyesi Başkanı Fatri İslamaj’a nezaket ziyaretinde bulunulmuştur.
12 Haziran 2014 tarihinde heyetimiz Arnavutluk Genel Savcılığı Yabancı Yargısal İlişkiler Müdürlüğü Savcısı Sayın Rovena Gashi başkanlığındaki heyet tarafından kabul edilmiş ve ziyaret sonunda işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla bir ortak açıklama metni imzalanmıştır. Gerek Arnavutluk Adalet Bakanlığı gerekse Arnavutluk Genel Savcılığı yetkilileri bugüne kadar Türkiye adli yardımlaşmaya ilişkin doğrudan irtibat noktalarının bulunmamasının eksiklik olduğu ifade etmişlerdir. 

.

 
   
   
   
   
   
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Bekir SARITAŞ & Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.