...:: TÜRK CEZA ADALET SİSTEMİNİN ETKİNLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA CEZAÎ ALANDA ULUSLARARASI ADLİ YARDIMLAŞMA TASLAK KANUN ÇALIŞTAYI YAPILMIŞTIR. ::...

Avrupa Konseyi ile birlikte yürütülen Türk Ceza Adalet Sisteminin Etkinliğinin Geliştirilmesi Ortak Projesinin 3. bileşeni olan ‘Ceza Hukuku Alanında Adli Yardımlaşma Kanun Taslağı Hazırlanması’ çalışmaları kapsamında 05-07 Mart 2014 tarihlerinde Mövenpick Otel’de bir çalıştay düzenlenmiştir.

Çalıştaya, Bakanlığımızın yanı sıra Avrupa Konseyi,  Dışişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü temsilcileri, Yargıtay Başkanlığı ve Ankara Adliyesinde görevli hâkim ve cumhuriyet savcıları ile yerli ve yabancı uzmanlar(Almanya, Avusturya ve Belçika’dan) katılmışlardır.
Çalıştayın açılışında konuşan Müsteşar Yardımcımız Basri BAĞCI proje kapsamında yapılan faaliyetlere değinerek son aşamasına gelinen projeye katkılarından dolayı katılımcılara teşekkür etmişlerdir.
 Çalıştayın ilk gününde tüm temsilcilerin katılımıyla kanun taslak metninin ‘Genel Hükümler’ bölümü ele alınmıştır. Çalıştayın diğer günlerinde ise her bir grupta,  Suçluların iadesi, Ceza İstinabe, Muhakeme ve İnfaz Devri ve Hükümlü Nakli alanlarındaki kanun tasarı metinleri ele alınmıştır.
 
Toplantıda serdedilen görüşler Genel Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan alt çalışma grupları tarafından ele alınmakta olup, tasarı taslaklarının son halini almasına yönelik çalışmalar Genel Müdürlüğümüz bünyesinde devam etmektedir.

Press for English...

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.