::: ÇİN HALK CUMHURİYETİ TERÖRLE MÜCADELE YÜKSEK KOMİSERİ ZHANG XINFENG VE BERABERİNDEKİ :::
::: HEYETİN BAKANLIĞIMIZI ZİYARETİ
:::

Çin Halk Cumhuriyeti Terörle Mücadele Yüksek Komiseri Zhang XINFENG ve beraberindeki heyet, 07 Aralık  2016 tarihinde Bakanlığımıza resmi bir ziyaret gerçekleştirerek Adalet Bakan Yardımcımız Sayın Bilal UÇAR tarafından kabul edilmişlerdir.

Karşılıklı olarak artan işbirliğinin her iki ülkenin lehine verimli ve yapıcı olarak derinleştiğinin ifade edildiği görüşmeler kapsamında, iki ülke arasında adlî alandaki mevcut işbirliğinin geliştirilmesinin önemine vurgu yapılarak bu çerçevede terörizm ve radikalizmle mücadele başta olmak üzere çeşitli konularda karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur. Ayrıca, Ülkemiz ile Çin Halk Cumhuriyeti arasında suçluların iadesi ve hükümlülerin nakli konularında ikili anlaşma akdedilmesi hususunda mutabık kalınmıştır.

Anılan ziyaret sırasında Sayın Bakan Yardımcımıza Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr. Harun Mert, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Başaran, Daire Başkanı Abdullah Murat, Dışişleri Bakanlığı Güvelik ve İstihbarat Daire Başkanı Resul Şahinol, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimleri Hüseyin Serkan Yıldız, Emrah Özkan ve Hasan Serdar Çelikbilek ile Adalet Uzmanı Muhittin Selim Kayabaşı ve Adalet Uzman Yardımcısı Mehmet Fatih Doğan eşlik etmişlerdir.

Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda geçen görüşmeler karşılıklı hediye takdimi ile sona ermiştir.

 
 
 
 

=> Press For English...

 
 
   
 
 
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.