::: ÇİN HALK CUMHURİYETİ TERÖRLE MÜCADELE YÜKSEK KOMİSERİ İLE :::
::: BAKANLIĞIMIZDA BİR GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRİLDİ
:::

7 Haziran 2016 tarihinde Bakanlığımızı ziyaret eden Çin Halk Cumhuriyeti Terörle Mücadele Yüksek Komiseri Sayın Zhang XINFENG ve beraberindeki heyet ile Müsteşar Yardımcımız Sayın Selahaddin MENTEŞ başkanlığında bir görüşme gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu görüşme sırasında Sayın Müsteşar Yardımcımıza Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr. Harun MERT, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet BAŞARAN, Dışişleri Bakanlığı Güvelik ve İstihbarat Genel Müdür Yardımcısı Vekili Aslan Alper YÜKSEL, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Abdullah MURAT, Tetkik Hâkimi Hüseyin Serkan YILDIZ ile Adalet Uzman Yardımcısı Mehmet Fatih DOĞAN eşlik etmişlerdir.

Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda geçen görüşme kapsamında iki ülke arasında özellikle terör alanındaki adlî işbirliğinin geliştirilmesine yönelik çeşitli konular ele alınmış ve ayrıca her iki ülkenin hukuk sistemi hakkında bilgi alışverişinde bulunulmuştur. Anılan heyetin ziyareti, görüşme sonrası karşılıklı hediye takdimi ile sona ermiştir.

 
 
 
   
 
 
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.