::: ÇİN HALK CUMHURİYETİ ADALET BAKAN YARDIMCISI LUI ZHIQIANG VE BERABERİNDEKİ HEYETİN ÜLKEMİZİ ZİYARETLERİ :::

Çin Halk Cumhuriyeti Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Lui Zhiqiang ve beraberindeki heyet 23-27 Ekim 2016 tarihlerinde Ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir. Anılan ziyaret çerçevesinde Sayın Zhiqiang ve beraberindeki heyet ilk olarak 24 Ekim 2016 tarihinde Bakanlığımızı ziyaret ederek Adalet Bakan Yardımcımız Sayın Bilal UÇAR ile görüşmüşlerdir.

Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda geçen görüşmeler kapsamında, iki ülke arasında adlî alandaki mevcut işbirliğinin geliştirilmesinin önemine vurgu yapılarak  bu çerçevede terörizm ve radikalizmle mücadele başta olmak üzere çeşitli konularda karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur. Anılan görüşmede Müsteşar Yardımcımız Sayın Selahaddin Menteş, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Başaran, Daire Başkanı Abdullah Murat, Tetkik Hâkimleri Hüseyin Serkan Yıldız, Emrah Özkan ve Hasan Serdar Çelikbilek ile Adalet Uzmanı Muhittin Selim Kayabaşı ve Adalet Uzman Yardımcısı Mehmet Fatih Doğan hazır bulunmuşlardır.

Anılan ziyaret çerçevesinde, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ile çeşitli kurumlarda görüşme ve temaslarda bulunan Konuk Bakan ve beraberindeki heyet, ayrıca Sincan Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret ederek incelemelerde bulunmuşlardır.

Ülkemizdeki ziyaretlerini tamamlayan Sayın Zhiqiang ve beraberindeki heyet 27 Ekim 2016 tarihinde Ülkemizden ayrılmışlardır.

 
 
 
 

=> Press For English...

 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.