:::ÇİN HALK CUMHURİYETİ İLE SUÇLULARIN İADESİ ANDLAŞMASI İSTİŞARELERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ :::

Ülkemiz ile Çin Halk Cumhuriyeti arasında imzalanması öngörülen Suçluların İadesi Andlaşması için ikili istişarelerde bulunmak üzere Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr. Harun MERT, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet BAŞARAN ve Tetkik Hâkimleri Nursal ERDEM ile Hüseyin Serkan YILDIZ'dan oluşan Bakanlığımız heyeti 26 Mart - 1 Nisan 2017 tarihlerinde Çin’e resmî bir ziyaret gerçekleştirmiştir .

Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığında gerçekleştirilen ve Pekin  Büyükelçiliğimizde Müsteşar olarak görevli Dr. Teoman UYKUR’un da hazır bulunduğu görüşmeler sırasında ev sahibi heyete Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Anlaşmalar ve Hukuk Genel Müdürü Sayın Dr. XU Hong başkanlık etmiştir. 

Müzakere edilen taslak anlaşma metni üzerinde mutabakata varılmış ve taslak metin heyet başkanları tarafından tutanağa bağlanmıştır.

Heyetimiz Çin Halk Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Adli Yardımlaşma ve Dış İlişkiler Genel Müdürü GUO Jianan'ı da ziyaret etmiş olup, ev sahibi heyet ile adli işbirliği konularında görüşülmüştür. 

Bakanlığımız heyeti ayrıca Pekin Büyükelçimiz Sayın Ali Murat ERSOY tarafından kabul edilmiştir.

 
 
 
 

 => Press For English...

UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.