::: BAKAN BOZDAĞ İNGİLTERE'DE KÜRESEL HUKUK ZİRVESİNE KATILDI :::

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İngiltere Adalet Bakanı Chris Grayling'in davetlisi olarak Magna Carta'nın kabulünün 800. yılı vesilesiyle 23-25 Şubat 2015 tarihlerinde düzenlenen “Küresel Hukuk Zirvesi”ne katılmak üzere Londra’ya bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

Ziyaret sırasında Bakan Bozdağ’a TBMM Adalet Komisyonu üyeleri Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ile Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdür Vekili Harun Mert, Tetkik Hâkimi Mustafa Burak Çil, HSYK Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Mutta, Kanunlar Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ali Murat Nas ve Londra Adalet Müşaviri Dr. Ömer Faruk Altıntaş eşlik etmiştir.

Bakan Bozdağ zirve sırasında İngiltere Kraliyet Savcılık Ofisi Direktörü Alison Saunders, Romanya Adalet Bakanı Robert Cazanciuc ve Kazakistan Başsavcısı Askhat Daulbayev ile ikili görüşmelerde bulunmuş, ayrıca “Magna Carta ve Terörle Mücadele” konulu panelde bir konuşma yapmıştır.

Bakan Bozdağ ve beraberindeki heyet İngiltere ve Galler Temyiz Mahkemesini ziyaret etmiş,  İngiltere ve Galler Uluslararası Adli İlişkiler Başkanı Yüksek Yargıç Leydi Arden ile Avrupa Yargı Kurulları Ağı Konseyi Başkanı Yüksek Yargıç Lord Vos tarafından heyete İngiliz yargı sistemi hakkında bilgi sunulmuştur. İngiltere Yüksek Temyiz Mahkemesindeki incelemelerin ardından İngiltere Avam Kamarası Adalet Komisyonu ve İrtibat Komitesi Başkanı Sir Alan Beith ile bir görüşme gerçekleştirilmiştir.

Bakan Bozdağ, Londra ziyareti kapsamında çeşitli Türk dernek ve vakıflarını da ziyaret etmiş, Yunus Emre Enstitüsü Kültür Merkezinde Türk sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle gerçekleştirilen toplantıda vatandaşlarımızın sorunlarını dinlemiştir.

. .

 
   
   
   
   
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.