:::27-28 MAYIS 2014 TARİHİNDE YARGITAY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ZİYARETİ KAPSAMINDA ÜLKEMİZDE BULUNAN İTALYA MAFYAYLA MÜCADELE ULUSAL SAVCILIĞI BAŞSAVCISI SAYIN FRANCO ROBERTİ’NİN BAKANLIĞIMIZA GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ ZİYARET:::

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının davetlisi olarak Ülkemizde bulunan İtalya Mafyayla Mücadele Ulusal Savcılığı Başsavcısı Sayın Franco Roberti ve beraberindeki heyet, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Sayın Alpaslan Mamak eşliğinde, edinilen tecrübelerin ve karşılaşılan sorunların, adli yardımlaşmayı düzenleyen mevzuat hükümleri ve uygulamaları ile mukayeseli olarak müzakere ederek karşılıklı fikir teatisi ve tecrübe paylaşımında bulunmak amacıyla 28 Mayıs 2014 Tarihinde Bakanlığımıza bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir.

Söz konusu ziyaret çerçevesinde, İtalya Mafyayla Mücadele Ulusal Savcılığı Başsavcısı Sayın Franco Roberti, Cumhuriyet Savcısı Filippo Spiezia, İtalya Ankara Büyükleçiliğinden Uzman Sayın Giorgio Recchioni’den oluşan Konuk heyeti Genel Müdür Vekili Sayın Dr. Fazlı Doğan Genel Müdürlük makamında kabul etmiş, daha sonra ikili görüşmelere geçilmiştir.

Görüşmelere Genel Müdür Yardımcımız Sayın Haydar Sami Kuzu,  Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı Sayın İlyas Pehlivan ve Genel Müdürlüğümüz Tetkik Hâkimleri Sayın Dr. Gökçen Türker, Sayın Hatice Seval Arslan, Sayın Mustafa Burak Çil ve Sayın Abdullah Ömeroğlu katılmışlardır.

Samimi ve dostane bir ortamda geçen görüşmelerde, iki ülke arasında hukuki ve ticari konularda adli işbirliğinin geliştirilmesi ve işlevselliğinin artırılması ile iki ülke arasında adli yardımlaşma alanında işbirliğinin güçlendirilmesi konularında görüş alışverişinde bulunulmuş; bilgi maksatlı olarak, konuk heyete Bakanlığımızın ve Genel Müdürlüğümüzün idari yapısı ve çalışma usulü; GRECO ve OECD örgütleriyle ilgili ülkemizde gerçekleştirilmiş olan yasal ve fiili uygulamalarla ilgili bilgilendirme sunumları yapılmıştır. 

 
   
   
   
   
   
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.