...::30 NİSAN 2014 İTALYA YARGI OKULU MENSUPLARININ BAKANLIĞIMIZA GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ ZİYARET ::...

Türkiye Adalet Akademisinin davetlisi olarak Ülkemizde bulunan İtalya Yargı Okulu Başkan Vekili ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan bir heyet, Türkiye Adalet Akademisi Koordinatör Hâkimi Sayın Berat Duman eşliğinde, edinilen tecrübelerin ve karşılaşılan sorunların, adli yardımlaşmayı düzenleyen mevzuat hükümleri ve uygulamaları ile mukayeseli olarak müzakere ederek karşılıklı fikir teatisi ve tecrübe paylaşımında bulunmak amacıyla 30 Nisan 2014 Tarihinde Bakanlığımıza bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir.

Söz konusu ziyaret çerçevesinde, Ülkemizde İtalya Yargı Okulu Başkan Vekili ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Prof. Giovanni Guzzetta, Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Dr. Giovanna Ada Lucia Ichino, Yönetim Kurulu Üyesi, Meslek Öncesi Eğitim Koordinatörü Sayın Dr. Ernesto Aghiana, Yönetim Kurulu Üyesi ve Meslek Öncesi Eğitim Koordinatörü Sayın Dr. Rafaele Sabato Heyette yer almış olup, Konuk heyet ile Genel Müdürlüğümüzde ikili ve nezaket ziyareti düzeyinde bir görüşme yapılmıştır.

Görüşmelere, Bakanlığımızı temsilen Genel Müdür Yardımcımız Sayın Haydar Sami Kuzu, Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı Sayın Gonca Gülfem Bozdağ, Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı Sayın Ayben İyisoy ve Genel Müdürlüğümüz Tetkik Hâkimi Sayın Abdullah Ömeroğlu katılmışlardır.

Samimi ve dostane bir ortamda geçen görüşmelerde, iki ülke arasında hukuki ve ticari konularda adli işbirliğinin geliştirilmesi ve işlevselliğinin artırılması ile özellikle Hâkim ve Cumhuriyet Savcılarının eğitimi konularında görüş alışverişinde bulunulmuş; bilgi maksatlı olarak, konuk heyete Bakanlığımızın ve Genel Müdürlüğümüzün idari yapısı ve çalışma usulüyle ilgili genel ve kısa bir bilgilendirme sunumu yapılmıştır.

 
   
 
   
 
   
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.