:::MAKEDONYA ADALET BAKANI SAYIN ADNAN JASHARI VE BERABERİNDEKİ HEYETİN BAKANLIĞIMIZI VE BİR KISIM YARGI KURUMLARINI ZİYARETLERİ :::

Makedonya Adalet Bakanı Sayın Adnan Jashari ve beraberinde bulunan Dış İlişkiler Danışmanları Pajazit Sheapi ve Qani Jonuzi ile Protokol Görevlisi Monica Muca'dan oluşan heyet, Sayın Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ'ın davetlisi olarak 11-12 Aralık 2014 tarihlerinde ülkemizde bir kısım ziyaretler gerçekleştirmişlerdir.

Ziyaretler kapsamında konuk Bakan ve beraberindeki heyet, öncelikle Sayın Adalet Bakanımız tarafından, ardından ise Yargıtay Başkanı Sayın Ali Alkan, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanvekili Sayın Metin Yandırmaz ve Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Sayın Alparslan Altan tarafından kabul edilmişlerdir.

Oldukça samimi bir atmosferde gerçekleşen ziyaretler sırasında iki ülke arasındaki adli ilişkiler ele alınmış ve her alandaki işbirliğimizin daha da geliştirilmesi konusunda mutabık kalınmıştır.

Ziyaretleri sırasında konuk heyete, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Vekili Haydar Sami Kuzu, Daire Başkanı Hatice Seval Arslan ve Tetkik Hakimi Emrah Özkan eşlik etmişlerdir.

   
   
   
   
   
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.