:::ORTA AFRİKA CUMHURİYETİ İLE ADLİ İŞBİRLİĞİ GÖRÜŞMELERİ :::

Orta Afrika Cumhuriyeti Adalet Bakanı Sayın Isabelle Gaudeuille 25 Haziran 2014 tarihinde Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ tarafından kabul edilmiştir. Görüşmede, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Basri Bağcı ile Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Sayın Dr. Nurdan Okur da hazır bulunmuşlardır.

Karşılıklı iyi niyet dileklerinin iletildiği görüşmede konuk Adalet Bakanı Sayın Isabelle Gaudeuille tarafından Orta Afrika Cumhuriyetinde siyasi, idari ve hukuki alanda son dönemde kaydedilen gelişmeler hakkında bilgi verilerek, anılan Ülkede gerçekleştirilmesi planlanan yargı reformunda ülkemizin bilgi ve tecrübesinden yararlanılmak üzere işbirliği talep edilmiştir.

Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ tarafından, söz konusu görüşmenin iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi açısından önem taşıdığı ifade edilerek, bu görüşmenin güçlü işbirliğinin önemli bir başlangıcı olduğu vurgulanmıştır. Görüşme sonucunda, ülkeler arasında mevcut adli işbirliğinin belli alanlarda daha da geliştirilmesi, ülkemizin özellikle yargı reformu alanında sahip olduğu deneyim ve tecrübelerden Orta Afrika Cumhuriyeti’nin istifade edebileceği, bu çerçevede anılan ülke yargı mensuplarıyla tecrübe paylaşımı ile mevzuat ve hukuki araştırmaların paylaşımı hususunda görüş birliğine varılmıştır.

 
   
   
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.