:::24-25-26 HAZİRAN 2014 TARİHLERİNDE ÜLKEMİZ İLE RUSYA MERKEZÎ MAKAMLARI ARASINDA
İKİNCİ ORTAK ÇALIŞMA GRUBU ZİYARETİ:::

Adalet Bakanlığımız ve Rusya Federasyonu'nda uluslararası adli işbirliğinden sorumlu makamlar olan RF Adalet Bakanlığı ve RF Başsavcılığı arasında Ortak Çalışma Grubu toplantısının ikincisi, 24-25-26 Haziran 2014 tarihlerinde Ankara'da yapılmıştır.

Görüşmelere Ülkemizi temsilen Genel Müdürümüz Sayın Dr. Nurdan OKUR, Genel Müdür Yardımcımız Sayın Dr. Fazlı DOĞAN, Daire Başkanımız Sayın Ahmet BAŞARAN, Tetkik Hakimlerimiz Sayın Bülent TÜRKMEN ile Sayın Abdullah ÖMEROĞLU ve Dışişleri Bakanlığı'ndan iki temsilci tarafından katılım sağlanmıştır.

Rusya Adalet Bakanlığı’ndan ise, Uluslararası Hukuk ve İşbirliği Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mihail V. VİNOGRADOV, Uluslararası Hukuk ve İşbirliği Genel Müdürlüğü Uluslararası Anlaşmalar Dairesi Kıdemli Müsteşarı Sayın Evgenia A. ÇAROÇKİNA, Uluslararası Hukuk ve İşbirliği Genel Müdürlüğü ahkumların Teslimatı Dairesi Başuzmanı Sayın Elena N. PİGASOVA, Suçluların İadesi Müdür Yardımcısı – Başsavcılık Uluslararası ukuk İşbirliği Genel Müdürlüğü Uluslararası Hukuk Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Sergey V. GORLENKO, Başsavcılık Uluslararası Hukuk İşbirliği Genel Müdürlüğü Uluslararası Hukuk Müdürlüğü Anlaşmalar ve Hukuk Dairesi Kıdemli Savcısı Sayın Elena N. KRASÜK, Rusya Federasyonu Büyükelçiliği, Müsteşarı Sayın Vidadi N. GARİBOV ve Rusya Federasyonu Büyükelçiliği, İkinci Katibi Sayın Bulat T. BİKTİMİROV tarafından katılım sağlanmıştır.

Dostane bir atmosferde gecen görüşmelerde, Bakanlığımızca teklif edilen "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Rusya Federasyonu Hükümeti Arasında Cezai Konularda Adli Yardımlaşma ve Suçluların Geri Verilmesi Andlaşması" taslağının müzakeresi oluşturmuş ve toplantıların devamında bir tutanak tanzim edilerek heyet başkanları tarafından imza altına alınmıştır.

 
   
   
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.