:::SOMALİ ADALET VE ANAYASAL İŞLER BAKANI SAYIN FARAH SHEİKH ABDULKADİR VE BERABERİNDEKİ HEYETİN ÜLKEMİZİ ZİYARETLERİ :::

Somali Adalet ve Anayasal İşler Bakanı Sayın Farah Sheikh Abdulkadir ve beraberindeki heyet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’ın davetlisi olarak 6-8 Ocak 2015 tarihlerinde Ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir. Konuk Bakana eşlik eden heyette Somali Başsavcısı Sayın Ahmed Ali Dahir, Somali Büyükelçisi Sayın Mohamed Mursal Sheikh Abdirahman, Bakanlık Müsteşarı Sayın Hussein Qasim Yusuf, Bakanlık Danışmanı Sayın Ali Ahmed Sharif Osman, Bakanlık Hukuk Başdanışmanı Kamil Abdullahi Mohammed ve Somali Büyükelçiliği Birinci Katibi Abdulkadir Mohamed Nur yer almışlardır.

Konuk Bakan ve beraberindeki heyet 6 Ocak 2015 tarihinde ilk olarak Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ tarafından makamında kabul edilmişlerdir. Müsteşar Yardımcısı Sayın Selahaddin Menteş ile Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Sayın Harun Mert'in de hazır bulunduğu görüşmede iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşlik bağlarına vurgu yapılarak Somali yargı sisteminin güçlendirilmesi ile adalet hizmetlerinin kapasitesinin arttırılmasına ilişkin konular ele alınmış ve bu kapsamda Ülkemizin olabilecek katkıları konusunda fikir alış verişinde bulunulmuştur.

Bu kapsamda, Konuk Bakan ve beraberindeki heyet Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Sincan 1 Nolu F tipi Ceza İnfaz Kurumu, Türkiye Adalet Akademisi, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcılığı ile çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret etmişlerdir.

Ziyaretleri boyunca Konuk Bakan ve beraberindeki heyete Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Kasım Çiçek ile Tetkik Hâkimleri Sayın Hüseyin Serkan Yıldız ve Şahin Altuğ eşlik etmişlerdir.

 
   
   
   
   
   
   
 
UHDİGM Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster: Selin KILIÇ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.